teisipäev, 29. november 2011

Väetisetegu

Pühapäeval panin kuivanud hobesesita likku ja esmaspäeva õhtul kurnasin ning villisin pudelitesse. Kasutan masdevalliate ja paphiopedilumite väetamiseks. Kas mõjub hästi? Ära nad pole veel surnud ja paphide juured on ilusad ning masd kasvatab lehti. Mingi pirts jäi üle, selle panin purgiga kööki kastmiskorda ootama. Oma meestele tegin hoiatuse: see ei ole joodav!
Me hakkame jaanuaris ilmselt kolima ning ei oska ette kujutada, mida see lilledele kaasa toob. Muutused on kardinaalsed - rohkem valgust ja rohkem soojust. Praegu resideerume 1. korrusel, üks aken lõunasse, 3 läände. Tulevikus 3 akent lõunasse, 2 läände, 1 põhja ja 5. korrus. Paeb valiku tegema, kes kuhu. Praegu naljalt toatemperatuur üle 20°C ei tõuse, talvel lausa 17°C, eks peame kõik soojaga harjuma hakkama.
Aga nüüd saab vähemalt üks tuba lillestaffile ja lilledele ja minule endale, oma tuba, oma luba!

reede, 25. november 2011

Vanade inimeste s - tähega haigus.

Õudne kui uimane võib mõni inimene olla! Panin esmaspäeva hommikul paphidele sitikakontrolliks kurgitükid ja meelde tuli neljapäeva hommikul - skleroos! Kusjuures vahepeal usinasti piserdasin substraati ja kurki, tulemuseks haisvad mädalörakad. Loodan, et sellega ei kaasne mingit veel hullemat sitikajama.Vastik, vastik pime aeg! Pisi-concolori istutan nagunii uude substraati, alumised lehed lähevad kollaseks, mingi jama temaga igatahes on.

kolmapäev, 23. november 2011

Nii, minu esimene postitus

Ma pean kohe mainima, et olen orhideekasvatuses ikka täitsa algaja. Esimesed kaks lille olid tavalised K-Raua valged phaled (6. aastat kindlasti tagasi), milledest üks kingiti ja teine samasugune toodi lisaks jutuga, et "mina orhideekasvatusega hakkama ei saa, aga sinu oma nii ilusasti õitseb". Ütleks, et nemad ongi kaks truud õitsejat, kelle peale võib igal aastal ca pool aastat kindel olla.


Järgmiseks tassisin koju 2009 aastal 3 rääbakat, dendroobiumi tundsin küll ära, aga teistest polnud aimugi, ühte täpiliste lehtedega pidasin lausa paphiks (no ikka täitsa loll). Juured olid kehvad ja dendro veel täitanud ka, nii et kerge täitõrje (mille peale tüüp lehtedest loobus) ja algas vahelduva eduga juuretamine.


Tänaseks olen aru saanud, et dendrod ei ole minu lilled, no ei saa nendega hakkama, isegi mitte kõige tavalisemategagi või võib vist öelda, et bulbilised mulle ei sobi, või näpin ma neid liiga tihti.
Ja nii ta läks, tänaseks olen Lipelgase kaudu nii mõnegi taime tellinud, mõned on ka surnud aga enamus siiski veel elus.