Kevadet ma mõtlen. Sai selle aasta esimene trett Muhusse tehtud, arvasin, et seal kindlasti kõik juba õitseb, linnud laulavad ja puha, aga ei. Ongi jah kõik nagu ootel. Praegu ei saagi aru, kas miski on ka külma nahka läinud. Rohida ei olnud võimalik, sest kui peale hommikust kahutamist pinnas sulama hakkas, muutus kõik plödiks ning ma otsustasin hüperaktiivset mitte mängida. Küll aga sai riisutud, eelmise aasta kuivanud lillesodi ilusasti ära põletatud ning sigade sonkimisi silutud. Päeval 12 - 20°C, öösel ei tea kui palju, aga igatahes paljasääri peldikus käies ja veel viivuks taevast sputnikuid otsides ei hakanudki külm. Nartsissid paistavad esialgu enamus alles olevat, Tii antud alpikann oli kah üllatavalt ilus (nagu enamus temalt saadud taimed), räästa-alune aegade algusest pärinev roos oli suuri pungi kuni okste ülemiste otsteni täis ning eelmise aasta lehtedele ei olnud külm liiga teinud, paistsid teised päris värsked olevat. Paljud taimed tundusid välimuselt nagu poleks talve olnudki. Paar aastat kasvab minu tootsipeenras üks pisike kurereha moodi taimeke, uurisin natuke ja jõudsin järeldusele, et tegemist või olla Geranium pusillumiga. Augusti lõpus lõikasin kuivanud ja üleüldse rääbaka taimekese maha, septembris oli terve peenar teda täis ja täna on seis täpselt samasugune. Ma sügisel vaikselt lootsin, et äkki külm natuke ikka näpistab teda aga ei, ilusad väikeseid taimekesi on kümneid. Minu pisike Scoliopus hallii paistis veel täitsa hinges olevat, mille üle on mul ka väga hea meel (võibolla natuke vara hõiskan). Liblikaid nägin ka - kirjut ja kollast, sinililledel küll mingit
õitsemise plaani veel ei olnud, metstulpi ja tsillat tuleb see-eest jälle ohtralt.
Esimene istutus on ka tehtud, nimelt olin sunnitud kaks Inglismaalt tellitud pojengi juurikat maha suskama. Väga paljuütlevad pildid:
Samast tuli ka kaseke Betula nana "Glengarry"
|
ja temaga ühes mingi teine taimeke, äkki ka kask |
Tänaseks on ka enamus seemneid tärganud, kas nad normaalsete taimedeni jõuavad eks näis, mõni ikka. Muist on rõdul oma külmaehmatust saamas, tundub et mõjub.
Mul
on kindel plaan üks kivik-alpitaimla moodi asi kokku keerata, selle mõttega on ka mõned seemned külvatud ja taimed tellitud.
Seemnest (Plant World Seeds):
võilill
– Taraxacum pseudoroseum (tärganud ainult üks seeme)
pürenee
kellukas – Campanula speciosa
sammaskellukas
– Campanula thyrsoides
lõhikõis – Asyneuma filipes
kurereha
– Geranium yoshinoi (kaks on tärganud)
mailane - Veronica
schmidtiana nana
kurekellad - Aquilegia
flabellata selected dwarf forms
Aquilegia
Blue diamond (jonesii x saximontana)
Seemnemaailma aegunud seemned:
hiina
nelk "Mary Poppins" – Dianthus chinensis (väga hea idanevusega)
Tavapeenrasse (Plant ...):
emajuurelaadne mailane – Veronica gentianoides
sannikas – Swertia kingii
sõrmkübaralill – Digitalis purpurea „Anne
Redetzky“
hilis elulõng – Clematis stans (ei tea kas õnnestub)
purpur-kurekarikas (purpur-kurekell) - Semiaquilegia ecalcarata
kaunis
leisteeria – Leycesteria formosa“Gold Leaf“ (tuli kaasa boonusena ja tänaseks on kümneid taimi)
Taimi on veel ....Ma ei saa sinna midagi parata, et mulle meeldib näha, kas õnnestub. Kui õnnestub, kaob ka huvi.
Üks tubane kasvatab sellist karvast õievart
|
Oberonia setigera |
Kahjuks peab postitus jääma selline plätserdus. Ei mõju rea vahede kokkutõmbamine ega miski, muudatusi millegipärast ei salvesta! Vabandan!
Külvamine on põnev ja sul on seal hulga huvitavaid tegelasi tulemas. Mul läheb ilmselt veel aega enne kui ma lakkan kurekella umbusaldamast. Mõned sordid sindrid külvavad liiki ja seda välja rohida on jube tüütu.
VastaKustutaSinu blogis kohtabki aiva huvitavaid taimi. Oberonia setigera näeb muide üsna muljetavaldav välja.
Kivila plaan on hea plaan :)