reede, 3. november 2017

Fotosessioon

Teatavasti paigaldasime peale eelmise aasta sigadejamasid ümber õueala elektrikarjuse. Igaks juhuks sai septembris ka metsakaamera üles monteeritud, mis hakkas meile selliseid pilte saatma:
Kui kitsekesi pildil nägime, sõitsime igaks juhuks kohale, sest aeda trügides pidid nad kuskilt karjuse maha tõmbama ja nii oligi. Tegid natuke kurja ikka ka. Minu krüsanteem ja pisike hollandi jalakas olid ära näritud. Õunad siis veel päris valmis ei olnud, lehed ka enamus puul nii et eriti teha nagu polnudki midagi. Lõikasin mõned kuivanud püsikud maha, kurvastasin natuke kitse näksimiste pärast ning tulime tulema.
No nii, nüüd järgmine kaader filmist, mis järjest hullemaks läheb:
(mul on metsakaamera videod ka, kus on isegi matsutamist kuulda, kui ei õnnestunud neid siia laadida)
23. oktoober.(kuupäevad on valed, kuid kellaajad ja t° on õiged) Siin on juba õunad ja lehed ilusasti puude all maas ja sõbrakesed kohal. Kurbdus ja hirm pugesid hinge. Jälle! Nagu näha, on tegu triibikutega, mammad-papad kas ei olegi aias sees, või pildile lihtsalt ei mahtunud.
Tormasime jälle kohale, nüüd läinud nädalavahetusel. Olukord ei olnudki väga hull, lihtsalt elulõngad said jälle oma osa kätte. Väike kase oksake oli karjuse alumise liini peale kukkunud ja sealt vahelt nad sisse saidki, emad-isad jäid teisele poole tegutsema. Muud ei jäänud üle kui viimne kui üks õun likvideerida ja kuskile kaugemale neile söögiks ladustada. Andis ikka vedada, sest meil viimased aastad õunu on jagunud. Panin tähele, et magusad õunad on sigade lemmikud. Päris rõve oli neid värskeid tõngumisi likvideerida, sest kõik oli täis pasandatud ja värske. Koju viimiseks puude alt ühtegi õuna ei võtnud, sest ka kährikud on suured sitturid ja armastavad õunu ning seega võisid kõik kohad reostunud olla. Õnneks oli ka puu otsas veel mõni ubin, nii et jagus ka meitele.
Ilmad olid soojad, seal kandis lund ei ole veel olnud ning reedest esmaspäevani, mingi +7° ja peenike-peenike vihm, tuult sisuliselt ei oludki, aga esmaspäev - täielik õudus. Kuivastus:1 kommentaar:

  1. Oh, jeesuke. iseenesest ju muidugi huvitavad looduskaadrid aga jah, kahju nad teevad päris palju. Loodan, et aed hakkab lõpuks ikkagi pidama.

    VastaKustuta